Alfa Romeo 33 Stradale

Alfa Romeo 33 Stradale. Legenda wraca w wyjątkowej edycji

Alfa Romeo 33 Stradale została zaprezentowana w 1967 roku, a jej produkcja trwała zaledwie 2 lata. W tym czasie stworzono jedynie 18 sztuk tego unikalnego modelu. Teraz legendarny samochód znów pojawia się w ofercie włoskiego producenta. Niestety, nie każdy entuzjasta marki będzie miał szansę go nabyć, ponieważ nowa odsłona tej legendy będzie dostępna w limitowanej edycji. Alfa Romeo 33 Stradale oferowana jest z dwoma opcjami napędu – silnikiem benzynowym V6 o pojemności 3 litrów i mocy 620 KM oraz wersją elektryczną o mocy 750 KM. Samochód osiąga prędkość 100 km/h w czasie poniżej 3 sekund, a jego maksymalna prędkość to 333 km/h. Elektryczna wersja ma zasięg wynoszący 450 km. Nową wersję Alfa Romeo 33 Stradale wyprodukowano w liczbie 33 sztuk, które zostały już zakupione w ciągu kilku tygodni.

Dzięki modelowi 33 w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku Alfa Romeo powróciła na tory wyścigowe. Wynikiem tego była produkcja Alfy Romeo 33 Stradale, bazującej na sukcesach sportowych modelu Alfa Romeo Tipo 33.

Po upływie ponad pół wieku, ten model znów zyskuje miejsce w portfolio włoskiego producenta, choć w nowoczesnej wersji, która jednak odwołuje się do swojego historycznego pierwowzoru

Alfa Romeo 33 Stradale – mieszanka dziedzictwa i sportowego charakteru

Niepowtarzalny charakter nowego modelu Alfa Romeo

Personalizacja tego modelu jest kluczem do jego wyjątkowości, co gwarantuje, że każdy egzemplarz będzie jedyny w swoim rodzaju na drodze. Właściciel ma nawet możliwość indywidualnego wyboru części numeru VIN.

Spojrzenie na bok samochodu ukazuje dynamiczny profil z drzwiami unoszącymi się ku górze. W połączeniu z przeszkleniem karoserii, w dużej mierze wykonanym z włókna węglowego, widok dla kierowcy jest niczym z kokpitu samolotu. Alfa Romeo 33 Stradale – wnętrze komplementujące design karoserii

Kokpit samolotu przywołuje także wnętrze auta, wykończone w skórze, alcantarze czy włóknie węglowym. Minimalna liczba przycisków i ich brak na kierownicy mają na celu zredukowanie czynników rozpraszających kierowcę, umożliwiając czystą radość z jazdy. Wnętrze Alfa Romeo 33 Stradale oferowane jest w dwóch wariantach – Tributo lub Alfa Corse. Pierwsza opcja nawiązuje stylistyką do klasycznego modelu, natomiast druga podkreśla sportowe walory. Niezależnie od wyboru, kierowanie tym modelem pozwala poczuć emocje prawdziwego bolidu wyścigowego. Taki efekt zapewniają dostępne jednostki napędowe: 3-litrowy V6 o podwójnym doładowaniu o mocy 620 KM lub elektryczny agregat generujący 750 KM. W przypadku benzynowej wersji, z centralnie umieszczonym silnikiem współpracuje 8-biegowy automat, przekazujący moc do tylnych kół.

Alfa Romeo 33 Stradale to dynamika na najwyższym poziomie. Czy można już kupić premierowy model ?

Samochód ten wyposażono w elektroniczny mechanizm różnicowy z ograniczeniem poślizgu. Dzięki temu, Alfa Romeo 33 Stradale osiąga 100 km/h w mniej niż 3 s, a jej maksymalna prędkość to imponujące 333 km/h! Jeśli chodzi o wersję elektryczną, oferuje ona zasięg na poziomie ok. 450 km.

Kierujący ma możliwość wyboru pomiędzy dwoma trybami jazdy – Strada (uliczny) oraz Pista (trasowy). Tryb Strada skupia się na płynności i komforcie, zapewniając łagodne dostarczanie mocy i miękkie zmiany biegów. Natomiast w trybie Pista, Alfa Romeo 33 Stradale transformuje się w prawdziwego króla torów. Silnik wykorzystuje całą dostępną moc, pedały są bardziej responsywne, a zawieszenie staje się bardziej rygorystyczne. Po intensywnych jazdach na torze, przednią część auta można podnieść, aby uniknąć uszkodzeń podczas wjeżdżania na nierówności czy do garażu. System hamulcowy opiera się na węglowo-ceramicznych hamulcach Brembo – 6-tłoczkowych z przodu i 4-tłoczkowych z tyłu. Pozwala to zatrzymać pojazd z prędkości 100 km/h w odległości zaledwie 33 m. Zaciski są dostępne w kolorach czerwonym, żółtym lub czarnym, ale można je także dostosować do indywidualnych preferencji.

Mimo że Alfa Romeo 33 Stradale dopiero co została zaprezentowana, wszystkie egzemplarze z limitowanej serii znalazły już nabywców. Dla zapalonych miłośników Alfy Romeo cena nie była przeszkodą. Pierwsze pojazdy zostaną dostarczone swoim właścicielom w grudniu 2024 r

Scroll to Top